Site Haritası
 
 
Anasayfa Hakkımızda Ürünlerimiz Faaliyetlerimiz Referanslar İletişim
 
 
  Jotun Boya
Jotun Boya
Dökümanlar
   
 
Jotun Boya

İÇ CEPHE BOYALARI


Jotun Boya, yüksek kalitedeki iç cephe serisi Fenomastic ile sınırsız renkte çevre dostu çözümler sunmaktadır. İç cephe serisini ayrıntılı olarak inceleyebilir, boyama teknikleri hakkında bilgi alıp duvarlarınızı kişiselleştirebilir ya da oda resimlerinizi Color Advisor programına kaydedip seçtiğiniz renkleri duvarlarınızı boyamadan önce test edebilirsiniz.
Color Advisor Test Linki: Color Advisor Aç »


Fenomastic Gold Matt:

Yıkanabilme özelliği sağlayan su bazlı boyadır ve üstün kapatma özelliği ile yüzeylere mükemmel bir görünüm kazandırır. Renk solmasına karşı dayanım gösterir ve multicolor teknolojisi ile sınırsız renkte üretilerek hayalinizdeki rengi duvarlarınıza taşımanızı sağlar. Küf ve bakteri oluşumuna dirençlidir; çatlak köprüleme özelliği ile zaman içerisinde yapının oturmasıyla duvarlarda meydana gelen çatlakları köprüleme imkanı sunar.

Fenomastic Gold:
Üstün çatlak köprüleme, antibakteriyel ve anti-küf özelliklerine sahip olan, Multicolor teknolojisiyle sınırsız renkte üretilir. Fenomastic Gold yıkanabilme, alev yayılımını engelleme gibi birçok üstün özelliğiyle, iç cephe boyalarında üstün standartların boyasıdır. İpekmat dokusu sayesinde kaliteli yüzeyler oluşturur.Alev yayılımını engelleme ve çatlak köprüleme özellikleri test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır. Bakteri ve küfe karşı dirençlidir.

Fenomastic Silk:
İpek mat, akrilik kopolimer iç cephe boyasıdır. Su bazlıdır, silinebilir ve cam tekstil duvar kağıdı üzerine uygulanabilir. Multicolor Bilgisayar Sistemi ile renklendirilebilir. Mükemmel örtücülük, kolay rötüş imkanı ve renk solmasına yüksek dayanım gösterir. Alev yayılımını engelleme özelliği test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

Fenomastic Matt:
Mat, akrilik kopolimer iç cephe boyası. Su bazlıdır ve yıkanabilir. Multicolor teknolojisiyle renklendirilebilir. Yüzeye iyi yayılır ve pürüzsüz bir görüntü yaratır. Alev yayılımını engelleme özelliği test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.DIŞ CEPHE ASTARLARI

Jotashield Alkali Resistant:  Yüzeye derinlemesine nüfuz eden yüksek kaliteli su bazlı bir astardır.

Jotashield Penetrating Primer:  Oluşturduğu film tabakası ile yüksek alkali dayanımı sağlayan, anti fungus içeren solvent bazlı bir yüzey güçlendirme astarıdır. Özellikle dış cephelerde sıva, beton ve macunlu yüzeylerin boyanması öncesinde astar olarak kullanılır. İç cephede alçı ve sabunlaşma, tozuma mevcut sıva yüzeyleri homojen olarak güçlendirir.


DIŞ CEPHE BOYALARI

Jotashield Super Durable

Jotashield Super Durable, konvansiyonel boya sistemlerine kıyasla dört kat yaşam ömrü sunan yeni dış cephe ürünüdür. Bir binanın ortalama yaşam süresine denk gelen 20 yıl boyunca yapıyı dış koşullara karşı korurken estetik bir görünüm kazandırır. Bu özelliği ile yaşam maliyet eğrisi dikkate alındığında bakım-tutum maliyetlerinde büyük avantajlar sağlayarak uzun dönemli çözümler sunmaktadır.

Jotashield SuperDurable, solvent bazlı ve klasik emülsiyon/su bazlı boyalara kıyasla iki kat yaşam ömrü sunar. Özel hibrid bağlayıcısı ile düşük uçucu bileşenlere sahip çevre dostu bir üründür. Mükemmel bir dayanıklılık ve esnekliğe sahip özel hibrid silikon bağlayıcı özellikle Orta Doğu gibi zorlu hava koşullarına sahip iklimlerde bile mükemmel bir dayanım göstermektedir. Bağlayıcının moleküler yapısındaki kimyasal bağlar son derece dayanıklı olup birbirlerinden ayrılması çok zordur.
Anti-karbonlaşma özelliği aynı zamanda su ve neme karşı mükemmel bir koruma sağlayarak beton korozyonunu önlemektedir. Boya filmindeki sert ve esnek özelliklerin kombinasyonu iyi hazırlanmış olup beton/sıva gibi yüzeylerde 20 yıla kadar yüksek dayanım sağlamaktadır.

Jotashield SuperDurable'ın Özellikleri
•Boya filmi , dayanımı artıran sert kabuklu moleküler yapı içermektedir.
•Yumuşak çekirdek yapısı aynı zamanda esneklik sağlarken uzun ömürlü ve yüksek dayanımlı boya filmini garanti altına almaktadır
•Özel hibrid silikonlu bağlayıcının yapısı sayesinde mükemmel UV dayanımı
•Jotun’un pigment teknolojisindeki tecrübesi ile birleştirilmiş yüksek renk dayanımı
•Mükemmel su ve nem dayanımı
•Alkali dayanımı
•Sert film tabakası boyanmış yüzeyin daha düşük oranda kir tutmasını sağlar ve uzun ömürlü ve estetik bir görünümü garanti altına alır.

Parlaklık dayanımı ve dayanıklılığı diğer dekoratif boya sistemlerine göre çok daha uzundur. EMMAQUA parlaklık dayanım testi (8 kez güneş etkisi) Jotashield SuperDurable'ın ortalama olarak 10 yıllık yaşam ömrüne sahip olan Poliüretan'a kıyasla çok daha iyi bir performans sergilediğini göstermektedir.

Tekstürlü Dış Cephe Boyası


1.4mm'ye kadar çatlak köprüleme özelliğine sahip esnek boya sistemi; %100 saf akrilik, yüksek kaliteli, UV dayanımlı, çevre dostu, dış cephe boyası. Yarı mat, portakal kabuğu görünümündedir.

Jotashield Tex Ultra dış cephede her türlü sıva ve beton yüzeyde uygulanabilir. Ürün hava koşullarına ve neme karşı yüksek dayanım gücüne sahiptir. Sünger rulo ile uygulandığında yüzey bozukluklarını gizleyen bir tekstür oluşturur. İngiliz bağımsız laboratuarı Taywood Engineering tarafından test edilmiş ve 1.4 mm’ye kadar olan çatlaklara dayandığı belirlenmiştir. Ayrıca karbon dioksit difüzyonu, su buharı geçirgenliği özellikleri test edilmiş ve dış cephede kullanıma uygun olduğu onaylanmıştır.

 

Jotashield Silk

Jotashield Silk, saf akrilik bağlayıcılı, Ortadoğu gibi zorlu iklim koşullarına dayanım için özel formüle edilmiş bir boyadır. Özel saf akrilik bağlayıcısı sayesinde düşük kirlenme eğilimi ve renk solmalarına karşı mükemmel bir dayanımın yanısıra, sağlam ve kalıcı yüzeyler sağlar.


Dış Cephe Astar ve Macunları
Jotashield Penetrating Primer; Mükemmel nüfuz özelliği ve alkali dayanımına sahip solvent bazlı astar. Yüksek kaliteli, solvent ile inceltilebilen astar. Çok iyi nüfuz etme özelliğine sahiptir. Alkali dayanımı yüksek bir film oluşturur. Tebeşirlenmiş dış yüzeyler için uygundur. Jotashield Alkali Resistant Primer ; Çok iyi yapışma özelliklerine sahip, yüksek kaliteli akrilik astar.
AHŞAP BOYALARI
Jotun ahşap koruma sistemleri, hava sıcaklığı -50oC ile +35oC arasında değişen Norveç'te gösterdiği üstün performans sayesinde tüm Dünya'da tercih edilen bir marka olmuştur. Demidekk Optimal Uzun yıllar süren koruma sağlaması için formüle edilmiş opak görünümlü dış cephe ahşap boyasıdır. Demidekk Optimal, ham ahşapta kullanılabileceği gibi daha önceden boyanmış saydam ya da opak son katların üzerine de uygulanabilir. Yeni yüzeylerde benzersiz örtücülüğünün yanısıra ahşabın damarlarının kaybolmasını engellemektedir. Daha önceden boyanmış ahşapta ise düzgün bir yüzey elde edilir.
Demidekk Optimal yeni geliştirilmiş olan AMA(alkid modifiye akrilik)teknoloji üzerine geliştirilmiştir. Bu yeni teknoloji, akrilik ve alkid boyaların tüm avantajlarını sunmaktadır.
Alkid yağı, oluşturduğu film tabakası sayesinde ahşaba daha az nemin ulaşmasını ve boyanın yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamaktadır. Akrilik ise yıllar süren renk dayanımı ve üstün UV koruması sağlamaktadır; mükemmel renk dayanımı, üstün kapatma özelliği, bakım tutum arası daha uzun olan eşsiz koruma özelliğine sahiptir.

Trebitt
Alkid ve Çin ahşap yağı bazlı, su geçirimsiz, ahşabı küf ve mantar oluşumu ve UV ışınlarına karşı koruyan, şeffaf ahşap koruyucudur. Multıcolor Bilgisayar sistemi ile renklendirilebilir.

Visir
VISIR NATUREL LF 50 alkid yağ bazlı, yüksek nüfuz etme ve mükemmel yapışma özelliğine sahip bir astar ürünüdür. Visir, güneşin zararlı etkilerine karşı koruma amacı ile özel olarak pigmentlendirilmiş olup, ham ahşap görünümünü andıran bir renge sahiptir. mantarlaşmaya karşı son derece güçlü ajanlar ihtiva ettiğinden, ahşabın yüzeyini mantarlaşmaya karşı korur ve ahşabın deforme olmasını önler. Demidekk Optimal ile birlikte ahşabı dış etkenlerden en iyi şekilde korur.

Benar
Uzun yağlı alkid reçine bazlı, sert ahşaplar için uygun koruma özelliklerine sahipi UV filtrelii üstün kalitede bir ahşap verniğidir. Parlak, mat ve UVR(pigmentli) tipleri mevcuttur.
 


   
Copyright © 2011 - Akyarlar Yapı Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Web Tasarım | BosphorusMedia
Telefon : +90 (216) 661 04 55     Faks : +90 (216) 661 04 56  
Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)